BÜYÜK BEDEN GİYEN BİR GELİN ADAYININ GELİNLİĞİ NASIL OLMALI?

2002 yılından beri düğün organizasyonları gerçekleştirmekteyiz. Binlerce gelin adayımın bu özel gününde onlarla birlikteydim. Benden düğün koçları olmamı isteyen gelin adaylarım ile aylar süren düğün hazırlıkları boyunca tüm seçimlerinde onlara destekte bulundum. Krizantem Davet – Kına Organizasyon olarak ta 2010 yılından beri binlerce çiftimizin Kına Gecesi Organizasyonlarında ve Düğünlerinde onlarla birlikte oldum. Yılların bana getirmiş olduğu tecrübelerime dayanarak sizlerle bazı bilgileri paylaşmaya devam ediyorum.

Evet kızlar şimdi sizlere bir şey söyleyeceğim ve belki inanmayacaksınız. Bence 70 kg ve üzerindeki bir gelin balık model gelinlik tercih etmeli desem ne dersiniz? Birçok gelin adayından yükselen sesleri duyar gibi oluyorum… “aslaaa” , “katiyen” vs.vs. ama biliyor musunuz bence yanlış düşünüyorsunuz. 70 kg ve üzerindeki bir geline kat kat tüllerden oluşan kabarık bir gelinlik giydirecek olursanız o gelin olduğunun iki katı daha büyük görünecektir. Bu nedenle gelinliğiniz kesinlikle mat kumaştan hafif drape ve kesinlikle abartılı dantelden uzak olmalıdır.

Hazır büyük beden gelinlerimizden bahsi açmışken birkaç saç ve makyaj tüyosu daha verelim. Özellikle saçınızı sıkı ve net bir topuz yapmayın. Gelin adayımız gelinliği ile birlikte saçını toplamayı istiyorsa o zaman seçimi dağınık bir topuz olmalı. Saçınızı salık bırakmak isterseniz hafif dalgalar ve bu dalgaların arasında minik ışıltılar çok hoş görünecektir.

Makyaj konusundan bahsetmemiz gerekirse; makyaj yaptırırken en dikkat etmeniz gereken kısım elmacık kemiklerini belirginleştirmek. Gözlerde ise dumanlı bir makyaj olmalı. Düğün günümüzde makyaj yaptırırken şeker renklerden uzak durmalıyız.

Geldi sıra ayakkabı seçimine.  Ok. Gelinlik seçiminizde belki konforunuzdan vaz geçebilirsiniz buna sözümüz yok ancak gelinliğinizin altına giyeceğiniz ayakkabınızı belirlerken biraz daha konforunuzu düşünmenizi istiyoruz. Nedeni tabi ki düğün gününüzde ayaklarınızın şişerek düğününüzü sizin için bir işkence gecesi haline getirmemesi. Müstakbel eşinizle aranızda çok ciddi bir boy farkı yoksa 13 pont yani 10 cm’den fazla topuk uzunluğu olan bir ayakkabı tercih etmemenizi öneriyoruz. Topuklu ayakkabı zaten ilk Gelin Girişi için gerekmektedir. Düğününüzde ilerleyen saatler için yanınızda mutlaka ve mutlaka yedek bir düz ayakkabı veya babet bulundurmalısınız.

 

 

Yorumlar

yorumlar


Bir Cevap Yazın