Gelin Adaylarımız ve Düğün Stilleri– 1

Gelin Adaylarımız ve Düğün Stilleri– 1 :

Düğün; 25 yaşında evlenmekte olan bir kızın ortalama yirmi yılını düşleyerek  geçirdiği hayallerinin en ön sıralamasında yer alan organizasyon…

 

2002 yılında başladığı düğün organizatörlüğü mesleğinde kazandığı bilgi ve birikimle Krizantem Kına ve Davet Organizasyonu firmasını kuran Arzu Aymak “her organizasyonda işe başladığım ilk gün taşıdığım amatör ruhla yılların getirdiği tecrübe ve profesyonelliği harmanlıyoruz” diyor. Evet bizler amatör ruhumuzu ve heyecanımızı geçen yıllar içinde hiç eksiltmedik. Her geçen gün tecrübemizi ve artan profesyonelliğimizi üzerine ekleyerek ilerledik.

 

Gelin adaylarımız Krizantem Kına ve Davet Organizasyon ofisine ilk geldiklerinde öncelikli işimiz; onları dinlemek, Ne istedikleri, nelere önem verdikleri ve üzerinde durulması gereken detaylardır. Dediğimiz gibi bizler ilk iş olarak gelin adayımızı dinliyoruz.

 

Gelin Adayımızın Tarzını Çözmek: Bir düğün veya kına gecesi organizatörü gelin adayıyla ilk tanıştığı birkaç dakika içinde gelin adayının düğün stiliyle ilgili bilgi sahibi olabilmeli, gelin adayının düğün stili rüstik mi veya tam bir salon düğünü mü anlayabilmelidir.

Rustik stilde bir düğün isteyen Gelin Adayıher zaman sadelikten yanadır. Onun için doğal olan her şey bir dekordur. Rustik bir düğün hazırlamak her zaman çok daha zordur. Bilindiği üzere  Rustik stilde el yapımı ürünler, rattan ya da hasır gibi doğal ürünlerden imal edilen objeler, natürel ve dokulu tekstil ürünleri sıkça kullanılır. Ham, işlenmemiş ahşap rustik stilin öne çıkan unsurudur. Bu durumda mümkün olduğunca sade, basit ve gösterişsiz gibi duran objeleri muhteşem bir görsele çevirmeniz gerekmektedir.

Gelin adayımızın düğün stilibir salon düğünü ise bu gösterişli düğünün hazırlıkları ise sanılanın aksine rustik stile göre çok daha kolaydır. Düğünün gerçekleştirileceği balo salonunun dekorasyonunda kullanılacak ürünler, şamdanlar, suplalar vs. hazır ürünler olmasa ve gelin adayımız için özel tasarım yapılsa dahi her bir ürün kendi başına birer şıklık oluşturacağı için bu stilde salon dekore etmek organizatörün işini bir nebze daha kolaylaştıracaktır.

Bu yazımızda size kendi düğün stilleri belirli olan gelin adaylarımızdan bahsetmeye çalıştık. Bir sonraki yazımızda ise ya gelin adayımız stilini tam olarak belirle yemediyse organizatörünüzün davranış tarzı ve yaklaşımı nasıl olmalıdır bu konuya değineceğiz.

Yorumlar

yorumlar


Bir Cevap Yazın