Gelin Adaylarımız ve Düğün Stilleri – 2

Yazı dizimizin ilk bölümünde de sizlere bahsettiğimiz gibi bize düşen bir organizatör olarak gelin adayımın stilini tanımak ve tam olarak onu ne mutlu edecekse onu kendisine sunmaktır. Bazı gelin adaylarımız ofisimize geldiklerinde düğünlerinin nasıl olması gerektiği konusunda çok emin değillerdir. Kafaları karışık bir halde bize gelirler. Bir organizatör olarak bizim görevimiz gelin adaylarımız geldiği anda onlara tavsiyeler vermek değildir. Öncelikle gelin adaylarını iyice dinlemek gerekir, onları dinleyerek çözmek ve bu çözümleme doğrultusunda tavsiyeler de bulunmak gerekmektedir.

Mükemmel bir düğüne giden yolda ideal olan gelin adayımızın en az bir yıl öncesinden düğün hazırlıklarına başlaması olacaktır. İlk yapması gereken kendisine bir düğün ajandası edinmeli ve belirlenmiş olan düğün tarihine kadar geçecek sürede yapması gerekenleri bu düğün ajandasına tek tek kayıt etmeli bu kayıtlar doğrultusunda düğün gününe kadar adım adım ilerlemelidir.

Gelin adayımızın fikir danışacağı birisinin olması muhakkak ki çok önemlidir. Ancak unutulmaması gereken bir husus ta fazla fikrin, fikirsizlik doğuracağı olmalıdır. Görüşlerine çok güvendiğiniz bir kişiden alacağınız fikirler sizin için yeterli olacaktır. Örneğin; özellikle gelinlik ve Kına Gecesi kıyafeti seçimlerine giderken beraberinizde çok fazla kişi götürerek kafanızı karıştırmamalısınız.

Düğün tarihiniz belli olduktan sonra ilk yapmanız gereken düğün davetinizin gerçekleşeceği mekanı belirlemek olmalıdır. Düğün yapılacak mekanlarda sözleşmeler bir sene öncesinde tamamlanmaya başlar. Bu konuda kesinlikle geç kalmayınız. Randevularınızı alın , müstakbel eşiniz ile birlikte gideceğiniz her mekan hakkında artıları ve eksileri ile ilgili ajandanıza notlar alın.  Almış olduğunuz notlar karar verme sürecinde size çok büyük fayda sağlayacaktır. Bir kır gelinimi, yoksa bir salon gelini mi olmak istiyorsunuz; yoksa şık bir otelin havuzu başında bir düğün mekanı mı hayal ediyorsunuz. Düğün mekanınızı belirledikten sonra her şey şekillenecektir.

Eğer mekanın tarzı ile ilgili kesin bir kararınız bulunmuyor ve profesyonel görüşlere ihtiyaç duyuyorsunuz veya yoğun bir çalışma temponuz var ve bu tarz görüşmeler yapabilmek için yeterli zamanınız bulunamıyor olabilir. Bu konuda danışmanlık hizmeti bulunan organizasyon firmaları ile de görüşebilir ve belirli bir ücret karşılığında organizasyon firmasının sizin yerinize bu görüşmeleri gerçekleştirerek size belirlediğiniz periyotlar ile mekan sunumlarında bulunmasını da isteyebilirsiniz.

Siz kendiniz veya anlaşmış olduğunuz organizasyon firması aracılı ile düğün davetinizin gerçekleşeceği mekana karar verdikten sonra mekana ekletmek istediğiniz şeyler ile ilgili bir düğün organizatörü ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir.

Organizatörünüzü muhakkak suretle iyi araştırmanız gerekmektedir. Unutulmaması gereken nokta düğün organizatörünüzün de size bir şeyler katması ve aynı zamanda fikirlerinize karşı da açık olmasıdır. Krizantem Davet –Kına Organizasyon olarak “öncelikli olan sizin fikirlerinizdir” diyoruz. Hayal sizin biz bu hayallerin gerçeğe dönüşmesinde sizlere yardımcı oluyoruz.

Yorumlar

yorumlar


Bir Cevap Yazın