GELİN ADAYLARIMIZA BAZI ÖNERİLER

GELİN ADAYLARIMIZA BAZI ÖNERİLER

Sevgili  Gelin  Adayları Krizantem Kına ve Davet Organizasyonu olarak bu yazımızda sizlere birkaç bilgilendirme yapıp bazı tiyolar vermek istiyoruz. Şirketimizin kurucusu olan Arzu Aymak’ın yaşadığı deneyim ve gözlemlerden yola çıkarak sizlere kısa bir yazı hazırladık. Yazımızı ana başlıklar halinde okuyabilirsiniz.

Kına Gecesi yapmak isteyen gelin adaylarının dikkat etmesi gereken bazı konular ana başlıkları ile şunlardır.

Gelin Kaftanı veya Bindallısı : Kaftanımızı veya Bindallımızı seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta hareketlerimizi kısıtlamayacak rahat bir kıyafet olmasıdır. Unutulmaması gereken nokta kına gecesi sizin eğlence gecenizdir. Hiçbir kıyafet o gece sizi engelleyemez. Şıklık tabi ki önemlidir, ancak her zaman biliriz ki her gelinlik şıktır ve yine biliriz ki hiçbir gelinlik rahat değildir.  O nedenle bu şıklık hevesimizi öncelik olarak belirlemeyi düğünümüze saklayabiliriz.

Kına Müzikleri : Gerçekleştireceğiniz Kına Gecesi organizasyonunda çalınacak Kına Gecesi Müziklerinin tamamının tek ortak noktası eğlenceli olmalarıdır. Bir kına Gecesi Organizasyonunda slow müziğe yer verilmemelidir. Sizlere tavsiyemiz eğer kına gecenizde profesyonelliği kına geceleri üzerine olan bir DJ ile çalışmayacaksanız yani müzik ile ilgili kararlar size kaldıysa eğer Kına Gecenize kadar bol bol müzik dinleyin. Kına Gecesi Organizasyonunuzda çalınacak müziklerde hiçbir şekilde tek bir türe veya tek bir yöreye vs.  bağlı kalmayın. Sevgili gelin adaylarımız bu kına sadece sizin ve yakın akrabalarınızın katılımı ile olmuyor. Kına Gecesi Organizasyonunuza işyerinizden arkadaşlarınız, mahallenizden komşularınız vb. davetlilerinizde gelecektir. Size önerimiz Kına Gecesi Organizasyonunuzda çalınacak müzikler ile ilgili olarak geniş bir arşiv hazırlamanız olacaktır.

Görev dağılımı : Kına Gecesi Organizasyonunuz için bir Kına gecesi Organizasyonu firması ile anlaşmış bile olsanız size her konuda yardımcı olacak bir baş nedimeniz olması sizin yararınıza olacaktır. Bu baş nedimeniz kardeşinizde olabilir, yakın bir arkadaşınız veya yakın bir akrabanızda. Böylece her hangi bir şekilde size ulaşılması gerektiğinde size ulaşılamasa da her şey ile ilgilenecek sizin de güvendiğiniz bir yardımcınız olmuş olacaktır.

Kına Gecesi Organizasyonu Firmasının Seçimi :

Sıra geldi en önemli noktaya , organizasyon firmanızı seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlara. Öncelikle gitmiş olduğunuz firmada organizatörünüzle konuştuğunuzda size verdiği enerji çok önemlidir.

Sizi dinliyor, söylemek istediklerinizi doğru algılayabiliyor mu?

Eğer organizatörünüzün deneyimleri size yeterli geliyorsa, bunu size anlatabildiyse ve siz bu deneyimlerden doğan fikirleri beğendiyseniz artık siz organizatörünüze fikir danışabilirsiniz. Unutmayın siz ilk defa Kına Gecesi Organizasyonu gerçekleştireceksiniz ancak organizatörünüz seçmiş olduğunuz kına gecesi Organizasyonu firmanızın büyüklüğüne göre değişkenlik göstermek üzere onlarca veya yüzlerce kına organizasyonu gerçekleştirmiştir. O nedenle deneyimler önemlidir ve bu deneyimlerden faydalanın.

 

 

 

Yorumlar

yorumlar


Bir Cevap Yazın