GELİNLİĞİM NASIL OLMALI

Gelinlik Seçimi

Sevgili gelin adaylarım bir önceki yazımda sizlere büyük beden bir gelin adayının gelinliği nasıl olmalı ve ayrıca gelin makyajı, saçı ve ayakkabısı nasıl olmalı diye küçük tüyolar vermeye çalışmıştım. Bugün ki yazımda ise küçük beden gelinlerimiz ve ideal beden tabir edilen bedene sahip gelinlerimiz ile ilgili sizlere bazı tüyolar vermek istiyorum.

34 ve 36 beden aralığındaki gelinlerimizle başlayalım.“Her küçük beden giyen kadının vücudu mükemmel olur”,” eğer küçük beden giyiyorsa mutlaka ona ne giyse yakışır” diye sabit düşünceler vardır insanlarda. Ancak bu her zaman doğru değildir. O nedenle bu gelin adaylarımız içinde tüyolarımız olacak sizlere.

Tahmin edilenin aksine 34 beden giyen ve boyu 160 cm altında olan gelin adaylarımız asla ve asla balık model bir gelinlik tercih etmemelidir. Ayrıca straplez bir gelinlikte sizin tercihiniz olmamalıdır. Sizin tercihiniz kruvaze yaka aşağıya doğru kabaran A kesim bir eteği veya çan model bir eteği bulunan gelinlikler olmalıdır. Kruvaze yaka omuzlarınızı daha çekici ve alımlı gösterir. İlk çıkış tercihen 14 cm (21 pont) topuklu ayakkabı tavsiye ediyoruz. Saçlarımıza gelince; kesinlikle tepede büyük bir balerin topuz ve belki bir taç tavsiye ediyorum. Bu küçük tüyolar sizi çok daha uzun ve alımlı bir gelin yapacaktır.

Sıra geldi boyu 160 cm üzerinde ve ideal bir kiloya sahip olan gelinlerimize. Size göre her şey mükemmel görünüyor olabilir ancak bazı detaylara dikkat etmediğiniz takdirde sizde hedeflediğiniz şıklığı yakalayamayabilirsiniz. Fazla özgüven hata yaptırır. Bir gelin düşünün ki o gelin platin saçlarına rağmen yüzüne çok renkli bir makyaj yaptırmış, gelinliğinin straplezini o kadar sıktırmış ki her taraftan etleri fışkırmış… İşte bu duruma bizler facia diyoruz.

Sizler için genel tüyo vermek istiyorum. Gelin demek masumiyetin en güzel halidir. Üstünüze giydiğiniz beyaz zarif elbise bütün güzelliği ile dikkatleri üzerinize çekiyor bu durumda sizin asla abartılı bir makyaj veya abartılı bir saça ihtiyacınız yok. Gelinlikte öyle bir sihir vardır ki bizler organizatör olarak her yıl yüzlerce gelin adayımıza organizasyon yapmamıza rağmen her seferinde gözlerimizi gelinlerimizden alamayız.  Bunun sebebi üzerinizde bulunan beyaz masumiyettir.

Yorumlar

yorumlar


Bir Cevap Yazın