Kına Nedir?

Bugün sizlere Kına nedir ve özellikleri hakkında bilgi vereceğiz. Özellikle Orta doğuda sıklıkla kullanılan kına, saçlarımızı renklendirmek, ellerimize şekiller vermekten ziyade cilde de bir çok fayda sağlıyor.

Kınanın cilde faydaları nelerdir diye soracak olursak örneğin cildimizdeki yanıklara da kına iyi gelmektedir. Eğer açıkta bir yara varsa bu yaranın etrafına kına yakarak adeta bir oksijenli su gibi açık kalan yaranın mikrop kapmasını önleyebilir ve yaraların çabuk iyileşmesini sağlayabiliriz. Kına aynı zamanda saç sağlığı için de önemlidir. Saçlarımızın diri ve parlak bir şekilde kalmasını istiyorsak kına yakmak güzel bir formül olacaktır. Bu sayede hem kimyasal boyalardan uzak kalmış hem de organik tedavi yöntemleriyle sağlık bulmuş olacağız. Aynı zamanda kına ve bilhassa kına yaprağı baş ağrılarına da iyi gelmektedir.

Kına yaprağını sirke ile karıştırıp başımıza masaj yaptığımızda baş ağrımızın geçtiğini hissedeceğiz. Kına, elleri terleyen insanların da vazgeçilmez tedavi yöntemlerinden biridir. Kınanın soğutucu etkisi bulunmaktadır ve bu sayede ellerin terlemesine engel olur. Kına nedir dediğimizde aynı zamanda sinirleri yumuşatır ve stresi de önler. Ayaklarda oluşan mantar ve parmak aralarındaki döküntüleri de önlemek için kına kullanılabilir. Çiçek hastalığı geçiren çocukların ayaklarına kına yakıldığı takdirde, çiçeklerin yüz ve özellikle göz bölgesinde çıkmasını önlediği uzmanlar tarafından da söylenmektedir.

Kına saç diplerini kuvvetlendirir, saç tellerinin kırılıp dökülmesini önler, saçları kalınlaştırır ve saçların kepeklenmemesi için en sağlıklı formüllerden birisi de saça kına yakmaktır. Ciltlerde oluşan egzama ve mantar gibi hastalıklara da kına fayda sağlamaktadır

Evde hint kınasıyla şekilli dövmeler yapmak istiyorsanız eğer bir şırınga ya da buzdolabı poşedinin köşesini iğne ile ince bir şekilde delerek hafif bir pressle şekiller çizebilirsiniz. Kına izini ellerimizden çıkarmak için uzmanlar ne kadar formül yazsa da bu durum aslında çok zordur. Kına deri altına nüfuz ettiğinden dolayı çok zor çıkar ve çoğunlukla çıkarmaya çalışan kişiler bir süre sonra pes edip çıkarmaktan vazgeçer. Yine de kına lekesini çıkarmak istiyorum diyorsanız lekenin olduğu bölgeyi asetonla uzun bir süre ovuşturarak rengini biraz açabilirsiniz fakat bu durum biraz acı vermektedir. (Kaynak: elimdengeliyor.com)

Krizantem Kimdir?

Kına Organizasyon sektörünün öncü ve lider firmalarından olan Krizantem Davet – Kına Organizasyonun Kurucu Ortağı Arzu Aymak Organizasyon Mesleğine 2002 yılında düğün organizatörü olarak başlamıştır. 2010 yılında  gelişen ihtiyaç ve talepler doğrultusunda Krizantem Davet – Kına Organizasyon Firmamız kurulmuştur. Kına Gecesi Organizasyonları başta olmak üzere Düğün, Nişan, Sünnet Düğünü ve Etkinlik Organizasyonlarını gerçekleştirmek amacı ile kurulan  Krizantem. ülkemizde Kına Organizasyonu yapmaya başlayan ilk dört firmadan biridir. Ayrıca Avcılar Bölgesi ve Çevresinin ilk Kına Firmasıdır.

Başta İstanbul ve Trakya olmak üzere tüm Marmara Bölgesine hizmet verilmektedir. Eğitimli ve Profesyonel Elliyi aşkın full time ve part time çalışanı bulunmaktadır. Sektörünün öncü ve köklü firmaları arasında olmayı başarmanın gururunu yaşamaktadır. Krizantem profesyonel anlayışından ödün vermeden. amatör ruhunu kaybetmeden Sevgili Çiftlerimizin en özel günlerinde onlara hizmet götürmeye devam etmektedir.

Kına Gecesi Organizasyonu Sektöründe en yoğun talep gören seçkin Organizasyon Firmalarından biri olmayı başarmış olan Krizantem Davet – Kına Organizasyon Firmamız. tüm gelin adaylarımızın Kına Gecesi Organizasyonlarında aynı kaliteli hizmeti sunmak adına günlük Kına Organizasyonu sayısını sekiz adet ile sınırlı tutmuş bulunmaktadır.

Krizantem Kına ve Davet Organizasyonun Kurucusu ve organizatörü olan Arzu Aymak. 2002 yılından bu yana binlerce gelini evlendirmiş onların düğününü ve kına gecesini organize etmiştir. Ve çok çeşitli talep ve dilekler ile gelmiş olan gelin adaylarından edinmiş olduğu tecrübesi ile emin olun. En iyi, en güzel tavsiyeleri ve seçenekleri siz gelin adaylarımıza sunacaktır.

Krizantem Davet – Kına Organizasyon olarak, En büyük referanslarımızı yıllardır düzenlemiş olduğumuz binlerce organizasyon oluşturmaktadır.
Düzenlediğimiz ve organize ettiğimiz gerek kına,nişan ve düğün olsun. gerekse diğer özel günleriniz ve davetleriniz olsun sizlerin yanında yıllardır yer almaktan büyük bir onur duymaktayız