ORGANİZASYON YAPMAK BİLGİ VE BİRİKİM GEREKTİRİR

Organizasyon yapmak bilgi ve birikim işidir. Günümüz ortamında malzeme kiralama işi ile organizasyon gerçekleştirme işini birbirine karıştıranlar bulunmaktadır. Ne yazık ki her sektörde olduğu gibi organizasyon sektöründe de bu konuda birçok sıkıntı yaşanmaktadır. Art niyetli olan ve art niyet ile olmasa bile daha önce hiç bu sektörde çalışıp deneyim kazanmadan, yapacağı işin inceliklerini öğrenmeden  organizasyon firması kurarak bu işi yapmaya kalkışan sadece pazarlama gücü ile müşteri edinerek insanların hayatlarında sadece bir kere gerçekleşecek olan bu çok özel günlerini berbat eden kişiler olabilmektedir.

Krizantem Kına ve Davet Organizasyonun Kurucusu ve organizatörü olan Arzu Aymak 2002 yılından bu yana binlerce gelini evlendirmiş onların düğününü ve kına gecesini organize etmiş ve çok çeşitli talep ve dilekler ile gelmiş olan gelin adaylarından edinmiş olduğu tecrübesi ile emin olun en iyi, en güzel tavsiyeleri ve seçenekleri siz gelin adaylarımıza sunacaktır.

Krizantem kına ve Davet Organizasyonu, ülkemizde kına Gecesi Organizasyonu yapmaya başlayan ilk dört firmadan biridir ve tabi ki Avcılar bölgesinin ilk Kına Gecesi Organizasyonu firmasıdır.

Krizantem Kına Ve Davet organizasyonu ofisine gelen bazı gelen adaylarımızdan aşağıda yazılan tarzda şikayetler duymaktayız.

“arkadaşımın kınasına gittim nedimeler çok donuktu”

“gitmiş olduğum kınada kaftanlar çok kötü kokuyordu”

“gittiğim kınada organizasyon firması yaşı küçük kızlar çalıştırıyordu”

“arkadaşımın kınası çok dağınıktı, hiçbir şey planlı ve organize değildi”

Ya da tam tersi olarak

“nedimeler çok baskı yapıyorlardı, hiçbir şey yapmamıza izin vermediler çok sıkıldık”

Sevgili gelin adaylarımız unutmayınız her şey ayarında uygulanırsa güzeldir. Kına Gecesi Organizasyonunuzda hiçbir şeyi abartmayın veya abartılmasına izin vermeyin. Örneğin Kına Gecenizde Organizasyon süresince davetlileriniz gösteri izlemek istemezler, bir iki gösteri onlara ilginç ve güzel gelebilir ancak bu abartılırsa davetlileriniz sıkılacaklardır.

Kına Gecesi organizasyonunuza çok önem verdiniz ama otaya gülünç bir şey çıktı; evet kimse asla böyle bir şey istemez. Hele ki sizin gecenin Sultanı olmanız gereken, Sultanlara yaraşır bir görkem ile Kına Gecenizi yaşamanız gerekirken. Bu nedenle Kına Gecesi organizasyonu firmaları ile görüşmeye gittiğinizde muhakkak çalışanlarının yaş  aralıklarını sorun.

Kına Gecesi Organizasyonunuzda , organizasyon firmasından gelecek olan nedimeleriniz ile birlikte veya sadece nedimeleriniz tarafından bir dans gösterisi yapılmasını istiyorsanız bu gösteri ile ilgili olarak dansçı nedimeleriniz çok önemlidir. Asla ilkokullarda yapılan 23 Nisan müsamereleri tadında bir gösteri istemezsiniz.

Kına Gecesi Organizasyonu firmanız ile gelecek olan Kına Nedimesi adını verdiğimiz Kına Kızlarının giyecekleri kıyafetleri de geceniz ile ilgili çok önemli bir ayrıntıdır. Kına Nedimelerinin amiyane tabiri ile saçma veya garip bir kıyafet giymelerine asla izin vermeyin. Bazen Kına Gecesi Organizasyonu yapmakta olan firmalar ilgi çekebilmek adına bu tarz bir değişikliğe gitmek isteyebilirler. Önemli olan sizin ve Kına Gecesi Organizasyonuna gelecek olan davetlilerinizin bu değişikliği kaldırıp kaldıramayacağınızdır. Keza her şeyin üzerine titrediğiniz ve belli bir bütçe ayırdığınız Kına Gecesi Organizasyonunuzun ertesi günü katılan davetlilerden bir kısmının çevrenizdekilere “her şey iyi güzeldi de o kızların hali neydi öyle” tarzında konuşmaları keyfinizi kaçırabilir.

Sonuç olarak bizler sizlere kınanızın mükemmel geçmesi için birkaç tüyo vermek istedik ve sizlere bu süreçte yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz. Unutmayınız gereken en ve en önemli nokta Kına Gecesi Organizasyonunuzu gerçekleştirecek olan Kına Gecesi organizasyonu firmanızın tarihçesi ve referanslarıdır.

Yorumlar

yorumlar


Bir Cevap Yazın